A beépítési mélység a nyílászáró profil jellemzője, tulajdonképpen a profil vastagságát jelenti. Többnyire a légkamrák számával egyenes arányban nő. A három légkamrás nyílászáró szerkezetek általában 60mm, az öt légkamrás 70mm, a hat kamrás 80mm beépítési mélységgel rendelkeznek. A beépítési mélység növelésével párhuzamosan javul az ablak és ajtó statikája, hő és hang szigetelése.
99%-ban a külső fal szélességi és magassági mérete illetve a fal vastagsága elég az árajánlat elkészítéséhez. Ezeket az adatokat minden szerkezetenél szükséges megadni!
Hogy egy szerkezet hány légkamrás attól függ, hogy az elválasztandó teret hány légréteggel választja el szerkezeten belül (ez az érték a profil jellemzője). Ez az érték háromtól hatkamrásig változhat. Létezik kétlégkamrás is, de ezek régi elavult szerkezetek nem nagyon forgalmazzák már őket. A légkamra azért fontos mert minél magasabb légkamra számú egy szerkezet, annál jobban hő és hang szigetel, illetve annál jobb a statikája. Jelenleg a háromlégkamrásnak a legnagyobb a piaci részesedése, lakossági felhasználás terén minden igény kielégíthető ezekből a profilokból. Ezt követi az ötkamrás, majd a hat kamrás szerkezet, ami már luxus kategóriába tartózik. A háromkamrás szerkezetek K(U) értéke K(U)=1,5 és 2,0 között, az ötlégkamrás szerkezetek K(U)=1,1 és 1,4 között vannak. A hatkamrás szerkezetünk tok-szárny kombinációban K(U)=1,1-es értéket produkál.
A nyílászáró csere folyamán a belső fal részek, burkolatok sérülhetnek (állapottól függően). Ennek helyreállítása kőműves munkát igényel. A külső falrészek többnyire sértetlenül maradnak. Speciális tokbontási módszerünkkel a fal sérülése a lehetőségekhez képest minimális. Fontos, hogy a helyreállítási munka csak egy esztétikai helyreállítás, az általunk beépített ablakok, ajtók kiszigetelve, beállítva kerülnek átadásra, így funkciójukat azonnal 100%-ig betöltik beépítés után!